انجمن مواد نفتی آمریکا(API)

انجمن مواد نفتی آمریکا (API(American Petroleum Institute تنها شرکت ملی با بیش از ۴۰۰ عضو سازمانی شامل شرکتهای بزرگ نفتی است که در تمام جنبه های صنعت نفت و گاز طبیعی آمریکا فعالیت می کند. API بیش از ۷۵ سال است که به تدوین و توسعه استانداردهای کار در صنعت نفت و پتروشیمی می پردازد. در صنعت روغن نیز با توجه به اینکه از زیر شاخه های صنعت نفت می باشد این استانداردها وارد شده اند و ما در این مقاله استانداردهای طبقه بندی مربوط به صنعت روغن را بررسی خواهیم کرد.

روغن‌‌پایه‌ها تفاوت زیادی با یکدیگر در اجزاء مولکولی و در نتیجه در خواص فیزیکی و شیمیایی (به‌عنوان مثال خواص گرانروی- دما) دارند. به همین دلیل در سال ۱۹۹۳ انجمن نفت آمریکا (API) یک سیستم تقسیم‌بندی روغن طراحی و همه‌ی روغن‌پایه‌ها را بر اساس درصد وزنی ترکیبات سیرشده، درصد وزنی گوگرد و شاخص گرانروی به ۵ گروه تقسیم کرده‌ است.

 

همچنین با پیشرفت روزافزون تکنولوژی ساخت موتورها، روغنهای موتور نیز همگام با آنها دچار تغییر در سطح کیفیت و نوع مواد افزودنی گردیده اند. بنابراین API علاوه بر تقسیم بندی روغنهای پایه، برای طبقه بندی و جداسازی روغنهای موتور بر حسب کیفیت و فناوری ساخت، آنها را به دو گروه بنزینی (S) و دیزلی (C) تقسیم نموده است. حرف S برگرفته از کلمه لاتین Service و حرف C برگفته از کلمه لاتین Commercial می باشد. API در هر گروه نیز از حروف و اعداد بیانگر سطوح کیفیت مختلف و نوع کاربرد، استفاده می کند که از SA و CA پایین ترین سطح کیفیت شروع شده و در حال حاضر بالاترین سطح کیفیت SM و CI-4 می باشد. برخی از روغنها ممکن دومنظوره باشند یعنی هم برای خودروهای دیزلی و هم برای خودروهای بنزینی، در این حالت طبقه بندی API به صورت به عنوان مثال SC/CC نشان داده می شود که این نوع طبقه بندی، طبقه بندی ترکیبی API نامیده می شود.

 

ویژگی های روغن موتورهای بنزینی در سطوح کیفی بر اساس طبقه بندی API

سطح کیفیت

بازه زمانی

مشخصات کیفی

SA قدیمترین سطح کیفیت API«منسوخ شده است» فقط روغن پایه است. مواد افزودنی ندارد و یا اینکه حاوی کمی ماده افزودنی پایین آورنده نقطه ریزش و مواد ضد کف است.
SB در سال ۱۹۳۰ معرفی شده است «منسوخ شده است» دارای حداقل مواد افزودنی است. این روغن ها حاوی مقدار کمی ماده ضد اکسیداسیون و ضد سایش هستند. در حال حاضر از این روغن ها استفاده نمی شود مگر این که توسط شرکت سازنده موتور توصیه شود.
SC طبق نظریه سازندگان خودرو برای استفاده در موتورهای بنزینی سال های «۱۹۶۷ـ ۱۹۶۴» مناسب است و در حال حاضر «منسوخ شده است» حاوی مواد افزودنی ضد خوردگی و ضد ساییدگی و همین طور کمی ماده افزودنی پاک کننده جهت کنترل رسوبات حاصل از کار موتور در درجه حرارت های بالا و پایین هستند.
SD طبق نظر سازندگان خودرو برای استفاده در موتورهای بنزینی سال های« ۱۹۷۱ـ ۱۹۶۸ » مناسب است و در حال حاضر «منسوخ شده است» شبیه به روغن SC است. مواد افزودنی آن کمی بیشتر و حاوی مقادیر کمی ماده افزودنی ضدزنگ است.
SE طبق نظر سازندگان خودرو براس استفاده در موتورهای بنزینی سال های «۱۹۷۹ـ ۱۹۷۲» مناسب است و در حال حاضر «منسوخ شده است» مانند SC و SD است ولی خواص پاک کنندگی، پایداری در برابر اکسید شدن، خوردگی و زنگ زدگی بیشتری نسبت به آن ها دارد و می توان از آن به جای روغن های SC وsd استفاده کرد.
SF طبق نظر سازندگان خودرو برای استفاده در موتورهای بنزینی سال های «۱۹۸۸ـ ۱۹۸۰» مناسب است و در حال حاضر «منسوخ شده است» مانند روغن SE است ولی خاصیت پایداری در برابر اکسیدشدن و خواص ضد سایش بهتری نسبت به SE دارد.
SG طبق نظر سازندگان خودرو برای استفاده در موتورهای بنزینی سال های «۱۹۹۳ـ۱۹۸۹» مناسب است ودر حال حاضر «منسوخ شده است» نسبت به روغن های سطوح قبلی از تشکیل رسوب بهتر جلوگیری می کند و خواص ضد سایش و ضد اکسیداسیون بهتری دارد و چون حاوی مواد افزودنی روغن SF است می توان به جای روغن SF نیز از آن استفاده کرد.
SH طبق نظر سازندگان خودرو برای استفاده در موتورهای بنزینی سال های «۱۹۹۶ـ ۱۹۹۴» مناسب است و در حال حاضر «منسوخ شده است» حاوی مواد افزودنی روغن SG است. خواص ضد اکسایش، ضدخوردگی و ضد زنگ دارد. این روغن توسط انجمن تولید کنندگان مواد شیمیایی (CMA) (Chemical Manufacturers Association) جهت رعایت مسائل زیست محیطی آزمایش شده است.
SJ طبق نظریه سازندگان خودرو برای استفاده در موتورهای بنزینی سال های «۲۰۰۱ـ ۱۹۹۷» مناسب است و در حال حاضر به میزان کمتری توصیه میشود. حاوی کلیه مواد افزودنی مناسب برای یک روغن موتور است، این روغن توسط انجمن شیمی (ACC)(Americn Chemistry Council) آزمایش شده است و از سطح کیفی بالایی برخوردار است.
SL طبق نظریه سازندگان خودرو برای استفاده در موتورهای بنزینی سال های «۲۰۰۵ـ ۲۰۰۲» مناسب است و در حال حاضر«مورد استفاده قرار می گیرد» مانندSJ حاوی کلیه مواد افزودنی مناسب برای روغن موتور است. سطح کیفی بالاتری از SJ دارد و می توان جاهایی که استفاده از SJ و سطوح پایین تر توصیه شده از آن استفاده کرد. این روغن  از نظر مسائل زیست محیطی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
SM برای استفاده در جدیدترین موتورهای بنزینی سال ۲۰۰۵ و ما قبل آن توصیه شده است. در حال حاضر«مورد استفاده قرار می گیرد» مانند روغن SL حاوی کاملترین بسته مواد افزودنی است. جدیدترین سطح کیفی اعلام شده توسط API است که در حال حاضر در بسیاری از کشورها کاربرد عمومی پیدا نکرده است. چون حاوی کلیه مواد افزودنی سطوح SLوSJ است می توان جاهایی که استفاده از SL وSJ توصیه شده از آن استفاده کرد.
SN در اکتبر سال ۲۰۱۰ و برای مصرف در خودروهای تولیدی سال ۲۰۱۱وقبل از آن ابداع شده است. جدیدترین سطح کیفی روغن موتورهاست که بایستی مشخصه GF-5 را داشته باشد.

 

 

ویژگی های روغن موتورهای دیزلی در سطوح کیفی بر اساس طبقه بندی API

API همچنین برای روغنهای دنده نوعی طبقه بندی ارائه کرده و این گروه از روغنهای را با GL مشخص نموده است. در این طبقه ‏بندی از اعداد نیز استفاده شده که بر اساس نوع سرویسی که اجزاء مورد استفاده در آن قرار می‏گیرند، تعریف شده است.

طبقه‏ بندی کیفی روغن‌دنده‏های معمولی‏ خودرو بر اساس API

 

 

گراف (API) انتخاب روغن موتور متناسب با سال خودرو

اشتراک در :
 تماس با مدیریت وب سایت